Kontynuacja udanego partnerstwa: Nowy kontrakt pomiędzy AO Transmash i VTG Rail Rosja

Kontynuacja udanego partnerstwa: Nowy kontrakt pomiędzy AO Transmash i VTG Rail Rosja

10 listopada 2021 | Źródło: VTG
PODZIEL SIĘ

VTG Rail Russia (VTG), rosyjska spółka zależna wiodącej firmy wynajmu wagonów i logistyki kolejowej VTG Aktiengesellschaft, podpisała nowy kontrakt na dostawę 250 platform (model 13-9744-06) przeznaczonych do przewozu kontenerów i kontenerów-cystern z AO "Transmash" ("Transportnoye Mashinostroyeniye"). Pierwsze platformy dołączą do floty VTG Rail Russia w czwartym kwartale 2021 roku, a ostatnia partia wagonów zostanie dostarczona na początku 2022 roku.

Platforma, model 13-9744-06. Fot. Transmash

Współpraca Transmash i VTG Rail Russia rozpoczęła się w 2019 roku. W tym czasie VTG Rail Russia nabyła od Transmash 439 platform, w tym wagony kieszeniowe, które są nowością i innowacją na rosyjskim rynku kolejowym. Platformy 13-9744-06 oferują idealną ładowność max. 73 t i są zoptymalizowane dla kontenerów o dużej pojemności oraz kontenerów-cystern o masie własnej do 36 t. Urządzenia mocujące i dodatkowe ograniczniki na ramie wagonu umożliwiają umieszczenie kontenerów zbiornikowych w środkowej części platformy. Żywotność wagonów wynosi 32 lata.

Olga Yakimova, Dyrektor Generalny VTG Rail Russia: - Znaleźliśmy wiarygodnego partnera strategicznego reprezentowanego przez Transmash, który gwarantuje rozwój naszej firmy nawet w obecnych niestabilnych warunkach rynkowych. Zdecydowaliśmy się na uzupełnienie naszego taboru o wagony produkowane przez Transmash ze względu na optymalny stosunek ceny do jakości. Mamy nadzieję na poprawę naszej współpracy zarówno w Rosji, jak i na poziomie międzynarodowym.

Alexey Lipatov, Dyrektor Generalny AO "Transmash":  - Nowy kontrakt z VTG Rail Russia, który jest ważnym i wiarygodnym klientem, jest kontynuacją naszej współpracy. Najpierw zaczęliśmy dostarczać VTG Rail Russia partie pilotażowe, co przerodziło się w długoterminowe, obustronnie korzystne partnerstwo biznesowe. Mamy nadzieję na rozszerzenie gamy modeli i liczby naszych wagonów należących do VTG Rail Russia, szybko rozwijającej się i mającej duży potencjał firmy na rosyjskim rynku właścicieli wagonów.