Wrocławski Dworzec Główny "pęka w szwach". KD uruchamiają dodatkowe pociągi do Niemiec

Wrocławski Dworzec Główny "pęka w szwach". KD uruchamiają dodatkowe pociągi do Niemiec

10 marca 2022 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

W związku z gwałtownie rosnącą liczbą obywateli Ukrainy, którzy chcą jechać do Niemiec oraz sytuacją na wrocławskim Dworcu Głównym, Koleje Dolnośląskie S.A. od poniedziałku 14 marca uruchomią dodatkowe połączenia w relacji Wrocław Główny - Zgorzelec. W rezultacie do Zgorzelca kursować będzie 20 pociągów, które dzięki współpracy ze stroną niemiecką będą skomunikowane w kierunku Drezna i Berlina.

Fot. Biuro Prasowe UMWD

Jako samorząd województwa wspólnie z naszym przewoźnikiem - Kolejami Dolnośląskimi - pomagamy obywatelom Ukrainy, którzy mogą bezpłatnie podróżować pociągami KD po Dolnym Śląsku. Za nami również dwa kursy Pociągu Humanitarnego Kolei Dolnośląskich. Z granicy polsko-ukraińskiej przewieźliśmy ponad tysiąc osób. Trzeci pociąg humanitarny dojechał już do Przemyśla i przyjedzie do Wrocławia dzisiaj późnym popołudniem, a na swój pokład będzie mógł wziąć kilkaset osób - powiedział Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Na zdjęciu od lewej: Damian Stawikowski, Prezes Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A.,
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego,
Fot. Biuro Prasowe UMWD

 

Koleje Dolnośląskie uruchomią dodatkowe, codzienne połączenie we współpracy z niemieckim przewoźnikiem w relacji Wrocław - Berlin, przeznaczone wyłącznie dla uchodźców z Ukrainy. Trwają prace nad wydłużeniem relacji tych pociągów z Krakowa.

Trwają jednocześnie intensywne prace nad uzyskaniem możliwości wjazdu do Goerlitz bezpośrednimi pociągami z Wrocławia, aby sprostać oczekiwaniom obywateli Ukrainy oraz rozładować sytuację w węźle Wrocław.

 

Źródło: Fot. Biuro Prasowe UMWD