Trzy dekady współpracy między Gebrüder Weiss i Rail Cargo Group

Trzy dekady współpracy między Gebrüder Weiss i Rail Cargo Group

07 maja 2024 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Gebrüder Weiss i ÖBB Rail Cargo Group (RCG) świętowały 30. rocznicę współpracy - w tym chrzest lokomotywy Taurus.

 

Trzy dekady współpracy między Gebrüder Weiss i Rail Cargo Group
Fot. Rail Cargo Group

 

Międzynarodowa firma transportowo-logistyczna Gebrüder Weiss i RCG współpracują ze sobą od trzech dekad. Aby uczcić tę rocznicę, Wolfram Senger-Weiss, dyrektor generalny Gebrüder Weiss i Christoph Grasl, członek zarządu RCG, świętowali wraz z licznymi gośćmi na Dworcu Głównym w Wiedniu w dniu 6 maja 2024 roku. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był uroczysty chrzest i przekazanie do eksploatacji wspólnie zaprojektowanej lokomotywy Taurus o nazwie "Europa". Jubileuszowa lokomotywa będzie kursować na trasach w całej Europie Środkowej.

 

Fot. RCG

 

Orange Combi Cargo: historia sukcesu partnerstwa

Kamieniem milowym w partnerstwie jest Orange Combi Cargo (OCC), pociąg blokowy, który kursuje codziennie od 16 lat między Wiedniem, Wels, Hall i.T. i Bludenz. Zapewnia on stabilne, przyjazne dla środowiska rozwiązanie transportowe na terenie Austrii, przewożąc m.in. żywność i napoje, produkty drogeryjne i materiały budowlane. Zastępuje około 60 przejazdów ciężarówek dziennie, co pozwala uniknąć emisji około 9000 ton CO2 rocznie.

 

Fot. RCG

 

Współpraca na rzecz przyjaznego dla klimatu transportu towarowego

Znaczna część transportu kolejowego składa się z ruchu tranzytowego, szczególnie między portami zachodnimi, takimi jak Rotterdam i Hamburg z jednej strony, a portami adriatyckimi z drugiej. Stabilne sieci i partnerstwa są niezbędne do przeniesienia transportu na kolej.