Nowa kampania marketingowa Českich dráh podkreśla ekologiczne podróże pociągiem

Nowa kampania marketingowa Českich dráh podkreśla ekologiczne podróże pociągiem

06 maja 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Nowa kampania marketingowa České dráhy podkreśla ekologiczny aspekt podróży pociągiem i ma na celu zwiększenie świadomości na temat przyjaznych dla środowiska środków transportu. Kampania, która trwa od początku maja, jest obecna w reklamie zewnętrznej, mediach internetowych i sieciach społecznościowych, a także obejmuje specjalną stronę internetową.

 

 

Nowa kampania marketingowa Českich dráh podkreśla ekologiczne podróże pociągiem
Fot. České dráhy

 

Inicjatywa ta powstała w wyniku krajowego konkursu Creative Express, w którym dziesięć zespołów młodych profesjonalistów podróżowało pociągiem z Pragi do Bratysławy i z powrotem, aby opracować kreatywne koncepcje przyjaznych dla środowiska podróży pociągiem. W rezultacie powstał slogan "Myslete na sebe, na planetu za vás myslíme my" (Pomyśl o sobie, pomyślimy o planecie za Ciebie) autorstwa Kristýny Schönovej i Adriána Kachmana. Jakub Otava, dyrektor ds. komunikacji w České dráhy, podkreśla udane połączenie komfortu i ekologicznych zachowań.

Szczególną cechą nowej kampanii jest wykorzystanie narzędzi AI do projektowania wizualnego. Radka Vlažná, szefowa działu marketingu České dráhy, podkreśla, że jest to pierwsza kampania marketingowa firmy wykorzystująca narzędzia AI.

Dzięki tej kampanii České dráhy chcą podnieść świadomość na temat najbardziej przyjaznej dla środowiska formy transportu masowego i tym samym kontynuują swoją kampanię ekologiczną "Samochód kontra pociąg". Ludzie dowiedzą się, o ile niższy jest ich ślad węglowy podczas podróży pociągiem między głównymi czeskimi miastami w porównaniu do korzystania z samochodu.

Analizy pokazują, że transport kolejowy jest najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu pod względem emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń środowiska, takich jak pył lub hałas. České dráhy będą nadal wnosić decydujący wkład w redukcję emisji gazów cieplarnianych w nadchodzących latach poprzez wprowadzanie nowoczesnych, ekonomicznych pociągów, korzystanie z pociągów zasilanych bateryjnie na niezelektryfikowanych liniach oraz korzystanie z pociągów z silnikiem diesla, które mogą korzystać z najnowszej wersji paliw przyjaznych dla środowiska. W ubiegłym roku, dzięki rekuperacji, elektryczne pociągi pasażerskie i towarowe České dráhy wygenerowały prawie 50 000 MWh energii elektrycznej i wprowadziły ją do sieci energetycznej.