Pociąg SKM w barwach unijnych czeka na nazwę

Pociąg SKM w barwach unijnych czeka na nazwę

12 września 2023 | Źródło: SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Jak co roku warszawska Szybka Kolej Miejska włącza się w Europejski Tydzień Mobilności, organizowany w dn. 16-22 września przez Komisję Europejską i zaproszone przez nią miasta oraz miejscowości z całej Europy, w tym Warszawę, gdzie akcję koordynuje Zarząd Transportu Miejskiego.

 

Pociąg SKM w barwach unijnych czeka na nazwę
Fot. Kurier Kolejowy

 

Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Oszczędzaj energię”, aby uczulić wszystkich na problemy ochrony środowiska naturalnego i wspieranie zrównoważonych oraz ekologicznych inicjatyw.

- Europejski Tydzień Mobilności to świetna okazja, aby nasz Impuls 2 w barwach unijnych zyskał w końcu nazwę. Czekamy na propozycje i mamy też niespodziankę dla autora lub autorki zwycięskiej nazwy – możliwość przejazdu w kabinie maszynisty, właśnie 22 września na finał całej akcji – mówi Alan Beroud, prezes zarządu SKM w Warszawie.

Pomysły jak powinien nazywać się nowy, czteroczłonowy Impuls 2, zakupiony podobnie jako pozostałych 20 pociągów, dzięki dofinansowaniu z UE (z programu Infrastruktura i Środowisko) można zgłaszać w komentarzach na Facebooku SKM do piątku (15 września), do godz. 12:00.

- Cały nasz tabor zasilany jest już energią elektryczną. W tym roku dołączyliśmy do programu Zielona Kolej, dzięki któremu z roku na rok chcemy kupować co raz więcej energii z Odnawialnych Źródeł Energii. Z powodzeniem stosujemy eco-driving. Dla nas więc hasło „Oszczędzaj energię” nie jest pustym sloganem – podkreśla prezes Beroud i dodaje: - Mieszkańcy metropolii oczekują transportu zero- i niskoemisyjnego, bo ma to po prostu wpływ na ich zdrowie i czyste powietrze.