Nowy pociąg towarowy między terminalem BEST w Barcelonie a Tuluzą

Nowy pociąg towarowy między terminalem BEST w Barcelonie a Tuluzą

09 listopada 2023
PODZIEL SIĘ

Firma Hutchison Logistics Synergy ogłosiła uruchomienie nowego połączenia kolejowego, obejmującego trzy połączenia tygodniowo w obu kierunkach, pomiędzy terminalem w Porcie Barcelona a Tuluzą. Nowa usługa kolejowa rozpocznie się w listopadzie, z możliwością transportu 108 TEU w każdą stronę.

 

Fot. Captrain

 

Celem jest zaoferowanie spedytorom z tego obszaru usprawnienia tranzytu ich towarów. Jak mówi firma: "chcemy przybliżyć naszych klientów do jednego z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych terminali kontenerowych na świecie, terminalu BEST, z ponad 200 bezpośrednimi połączeniami morskimi".

 

Fot. Best

 

Ponieważ port w Barcelonie posiada trzy europejskie szerokości torów, nowa usługa nie wymaga zmiany lokomotywy ani żadnego rodzaju postoju na granicy hiszpańsko-francuskiej, co skróci czas podróży.

Synergy będzie działać w oparciu o zasoby kolejowe Captrain z grupy SNCF, co z kolei umożliwi połączenie tej usługi z Tuluzy z innymi terminalami kolei śródlądowej we Francji, takimi jak Bordeaux. Synergy zapewni również kompleksową usługę, która obejmuje wsparcie działu celnego Cargo Solutions oraz obsługę ostatniej mili za pomocą samochodów ciężarowych.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wakacje z rekordami na kolei Wakacje z rekordami na kolei
Następny artykuł Położył się na torach, chciał popełnić samobójstwo Położył się na torach, chciał popełnić samobójstwo