Nowe partnerstwo między Mercitalia Logistics i Amazon

Nowe partnerstwo między Mercitalia Logistics i Amazon

08 kwietnia 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Mercitalia Logistics, spółka należąca do grupy FS Italiane, oraz internetowy gigant Amazon podpisały przełomowe porozumienie. Jej celem jest optymalizacja transportu towarów między centrami logistycznymi Amazon w Niemczech i we Włoszech oraz zmniejszenie wpływu tego procesu na środowisko.

 

Nowe partnerstwo między Mercitalia Logistics i Amazon
Fot. Zukuftbahn / Kurier Kolejowy

 

To nowe partnerstwo powinno nie tylko zwiększyć wydajność międzynarodowego transportu towarowego, ale także zmniejszyć wpływ transportu na środowisko. Rozkład jazdy przewiduje trzy pociągi tygodniowo z Duisburga do Pomezii, obsługiwane przez Mercitalia Intermodal, oraz sześć kursów powrotnych między Herne a Weroną, obsługiwanych przez TX Logistik. Według szacunków FS Group, środki te mogą zapobiec emisji do 9 000 ton CO2 rocznie w międzynarodowym transporcie drogowym towarów przy pełnej wydajności.

Sabrina De Filippis, CEO Mercitalia Logistics, podkreśliła znaczenie tej umowy i zaangażowanie firmy w bardziej zrównoważone opcje transportu. Współpraca z Amazon jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia strategicznych celów w europejskim kolejowym transporcie towarowym. Mercitalia Logistics opiera się na zaawansowanych technologiach i zintegrowanym zrównoważonym modelu logistycznym, który nie tylko zmniejsza emisje, ale także gwarantuje wysoką jakość usług.

Lorenzo Barbo, dyrektor zarządzający Amazon Logistics we Włoszech, podkreślił, że Włochy mogą szczególnie skorzystać na zwiększonym wykorzystaniu intermodalnego transportu kolejowego ze względu na swoje położenie geograficzne. Współpraca z Mercitalia Logistics jest ważnym krokiem w kierunku rozbudowy infrastruktury kolejowej do transportu towarów między europejskimi lokalizacjami Amazon. Partnerstwo pomogło już w przeszłości poprawić czas dostawy i zmniejszyć emisje związane z transportem.

Trasy Duisburg-Pomezia i Herne-Verona stanowią ważne strategiczne połączenie dla Grupy FS, łącząc najważniejsze centra logistyczne w Niemczech z północnymi i środkowymi Włochami. Zwiększone wykorzystanie transportu kolejowego nie tylko chroni środowisko, ale także promuje wydajność i zrównoważony rozwój w sektorze logistycznym.