Odpowiedzialny biznes PKP S.A. wyróżniony

Odpowiedzialny biznes PKP S.A. wyróżniony

24 kwietnia 2016 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Tłumacz Migam, Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu, Program Oddłużeniowy dla Klienta Mieszkaniowego PKP S.A. oraz dwie praktyki długoletnie: działania na rzecz osób bezdomnych, Koalicja Rzeczników Etyki zostały wskazane jako dobre praktyki w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Odpowiedzialny biznes PKP S.A. wyróżniony
Fot. PKP S.A.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opracowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego. Prezentowane są w nim dane za miniony 2015 rok. Zawarte w raporcie praktyki pogrupowane są w 7 obszarach, zgodnie z normą ISO 26000: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

W kategorii zagadnienia konsumenckie przedstawiono projekt Tłumacz Migam.  

– PKP S.A. we współpracy z Fundacją Grupy PKP, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości i Business Link zorganizowała I edycję konkursu z obszaru innowacyjnych rozwiązań, przyczyniających się do poprawy komfortu podróżnych o ograniczonej mobilności. Zwycięskim rozwiązaniem został tłumacz Migam. Wychodząc naprzeciw potrzebie poprawy komfortu podróżnych głuchych i słabosłyszących na dworcach, PKP S.A. umożliwia tłumaczenia języka migowego on-line poprzez wprowadzenie usługi Tłumacza Migam – mówi Bartłomiej Budnicki, naczelnik Wydziału w Biurze Strategii.

W kategorii uczciwe praktyki operacyjne wyróżniony został Program Oddłużeniowy Klienta Mieszkaniowego, który został uruchomiony w kwietniu 2015 roku przez Departament Windykacji PKP S.A. Inicjatywa ma na celu pomoc klientom spółki w spłacie ich dotychczasowego zadłużenia.

 – Wdrożenie Programu Oddłużeniowego miało znaczący wpływ na relacje i współpracę z naszymi kluczowymi interesariuszami. Zainteresowanie Programem Oddłużeniowym przewyższyło nasze oczekiwania, spłacalność czynszu wśród uczestników programu wzrosła o 34%stwierdza Magdalena Polończyk, dyrektor Biura Windykacji.

W kategorii zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej wyróżniono ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Grupy PKPSzkoła Przyjazna Bezpieczeństwu, który był skierowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Fundacja zrealizowała program w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci. W trakcie nauki uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia mają miejsce na terenach kolejowych, gdzie na peronach i dworcach nie wolno przebywać oraz jak nie należy zachowywać się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowo-drogowych a także podczas jazdy pociągiem. W programie znalazły się również tematy związane z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń elektrycznych, ochroną środowiska naturalnego oraz segregacją śmieci. Nauka odbywała się nie tylko w szkole. W ramach zajęć praktycznych, dzieci wyruszyły w bezpieczną podróż pociągiem. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z koleją.

– Fundacja Grupy PKP po raz drugi została wyróżniona w raporcie FOB. Cieszymy się bardzo, że nasze działania są zauważane i doceniane – stwierdziła Natalia Bogdanowicz, prezes Fundacji Grupy PKP. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszych aktywności. Trwają prace nad stworzeniem Klubów Małego Kolejarza na przestrzeniach dworcowych. Dzięki tym placówkom będziemy mogli rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i ekologii na co dzień, a nie tylko od święta – dodaje.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” został ogłoszony 31 marca.  Z pełną wersją raportu można zapoznać się pod adresem www.odpowiedzialnybiznes.pl.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bez barier na stronie SKM Warszawa Bez barier na stronie SKM Warszawa
Następny artykuł Od 2017 r. znikają bilety ulgowe na pociągi dla niepełnosprawnych Od 2017 r. znikają bilety ulgowe na pociągi dla niepełnosprawnych