Regulacje Nagrody „Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” rozdane

Nagrody „Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” rozdane

22 września 2023 | Źródło: Urząd Transportu Kolejowego
PODZIEL SIĘ

Do laureatów VII „Konferencji kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” trafiło 7 nagród i 3 wyróżnienia. Tegoroczna gala przypadła na jubileusz 20-lecia Urzędu Transportu Kolejowego. Prezes UTK uhonorował osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju bezpieczeństwa transportu kolejowego w Polsce.

 

Nagrody „Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” rozdane
Fot. Urząd Transportu Kolejowego

 

„Dziękuję wszystkim, którzy razem z nami budują od kilku lat kulturę bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Osiągnęliśmy wspólnie ogromny sukces. 2023 to rok szczególny dla Urzędu Transportu Kolejowego także ze względu na przypadający jubileusz 20-lecia UTK. To również rok, w którym uruchomiliśmy nowoczesne i innowacyjne Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów. Siódma już Konferencja to doskonały przykład na to, jak wiele osób chce z nami budować nowoczesną i bezpieczną kolej” – powiedział dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

„Naszym celem jest, aby ze słowem kolej kojarzyło się od razu bezpieczeństwo. 20 lat pracy Urzędu Transportu Kolejowego pozwala nam myśleć tak: polska kolej równa się bezpieczeństwo. Dziękuję za to i gratuluję jubileuszu oraz VII Konferencji Kultury Bezpieczeństwa” – powiedział Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

W tym roku Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Nagrody Kultury Bezpieczeństwa, będące wyrazem docenienia działalności, która odmieniła rzeczywistość jaką pamiętamy sprzed dwóch dekad i które sprawią, że za następne 20 lat będzie nas czekać kolej jeszcze bardziej bezpieczna, nowoczesna i ekologiczna.

Nagrody otrzymali:

  • Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury
  • Grzegorz Puda, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
  • Joanna Lech, Dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych
  • Jan Hamerski, Przewodniczący Senackiej Komisji Infrastruktury
  • Paweł Olszewski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury
  • Franciszek Adam Wielądek, Stowarzyszenie Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego
  • Jakub Majewski, Prezes Fundacji ProKolej

Wyróżnienie za promocję transportu kolejowego w Polsce i na arenie międzynarodowej oraz organizację Międzynarodowych Targów TRAKO otrzymał Andrzej Bojanowski, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. Wyróżnienie za działalność dydaktyczną oraz naukowo-badawczą na rzecz rozwoju transportu kolejowego otrzymał prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, Rektor Politechniki Krakowskiej. Wyróżnienie za działalność na rzecz transportu kolejowego otrzymała także Katarzyna Kucharek, Prezes Fundacji Grupy PKP.

Inicjatywa „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” sięga 2016 r. Zapoczątkowała ona zmianę sposobu postrzegania bezpieczeństwa w środowisku kolejowym. Głównym jej założeniem jest wdrożenie idei kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym oraz zachęcenie wszystkich przedsiębiorców do poprawy bezpieczeństwa transportu kolejowego jako wartości nadrzędnej oraz kluczowego warunku dla zrównoważonego rozwoju całej branży. Deklaracja została dotychczas podpisana przez 267 sygnatariuszy.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł ÖBB RCG oferuje nowe połączenia między Europą Środkową a Azją Środkową ÖBB RCG oferuje nowe połączenia między Europą Środkową a Azją Środkową
Następny artykuł Lepszy kolejowy dostęp do portowych nabrzeży w Gdyni Lepszy kolejowy dostęp do portowych nabrzeży w Gdyni