Przewodnik „Kolej na Polskę” na platformach mobilnych

Przewodnik „Kolej na Polskę” na platformach mobilnych

08 listopada 2015 | Autor: ARR | Źródło: PKP SA
PODZIEL SIĘ

Wydawnictwo Pascal wprowadziło do App Store i Android aplikację, która oferuje możliwość pobrania przewodników i książek. Dostępne jest już kilkanaście publikacji, w tym bezpłatny przewodnik Fundacji Grupy PKP „Kolej na Polskę”. Aby pobrać przewodnik, należy zainstalować aplikację Pascal.

Przewodnik „Kolej na Polskę” na platformach mobilnych
Fot. PKP SA

– W aplikacji publikujemy nasze najpiękniejsze książki, które dzięki nowoczesnej technologii nie tracą nic ze swojej atrakcyjnej, oryginalnej formy – niemożliwej do odwzorowania w zwykłych plikach epub lub mobi. Zyskują także względem wersji papierowej możliwością błyskawicznej nawigacji – opowiada Andrzej Rosner, prezes Wydawnictwa Pascal.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki udostępnieniu przewodnika na platformach mobilnych iOS oraz Android, uda się nam dotrzeć do nowych odbiorców, którzy z zainteresowaniem poznawać będą Polskę przez kolejowy pryzmat – mówi Paweł Wojciechowski, prezes Fundacji Grupy PKP. – Czytelnicy mogą nie tylko przeglądać najciekawsze opisy, ale także drukować wybrane fragmenty przewodnika. Ponadto do publikacji dołączone będą filmy promujące inicjatywy spółek Grupy PKP. W ten sposób nasza publikacja, której tradycyjny nakład powoli wyczerpuje się w księgarniach, zyskuje nowoczesny, multimedialny charakter i będzie szeroko dostępna aż do wiosny 2017.

Przewodnik „Kolej na Polskę” prowadzi czytelnika od Pomorza przez Żuławy, Kaszuby i Mazury. Przedstawia centrum Polski z licznymi zabytkami kolejowymi oraz opisami dworców i przystanków Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Na ścianie zachodniej pokazuje linię Sulechów – Wolsztyn – Luboń i atrakcje wolsztyńskiej parowozowni, a na południu barwnie opisuje m.in. Kolej Śląsko-Czeską, Śląską Kolej Górską, Magistralę Podsudecką i linię Chabówka – Nowy Sącz, ze znanym skansenem i odrestaurowanymi dworcami. Dalej podróż z przewodnikiem Fundacji Grupy PKP wiedzie na szlak Wąskotorowej Kolei Przeworsk – Dynów i kończy się w Bieszczadach, gdzie znaleźć można wiele atrakcji wykorzystujących infrastrukturę kolejową.

Publikacja została uzupełniona mapami, na których oznaczono ciekawe obiekty i linie kolejowe oraz lokalne zabytki i atrakcje turystyczne. Nie zabrakło również praktycznych informacji o bazie hotelowej i gastronomicznej.