Kraków Główny wynajęty w 100%

Kraków Główny wynajęty w 100%

18 maja 2017 | Źródło: PKP SA
PODZIEL SIĘ

Dworzec Kraków Główny, stanowiący jeden z najnowocześniejszych obiektów PKP SA, jest w pełni skomercjalizowany. Spółka zawarła 4 nowe umowy najmu na ostatnie wolne lokale w obiekcie.

Fot. PKP S.A.

Wśród nowości na dworcu pojawił się sklep z odżywkami i suplementami diety tanieodżywki.pl. Jest to oferta adresowana do miłośników sportu i aktywnego wypoczynku. Kolejny nowy punkt na mapie dworca to całodobowe centrum poligraficzne kopia.pl. Oferuje ono wydruk wizytówek, broszur, materiałów szkoleniowych, zaproszeń. W punkcie realizowana jest również usługa nadania i odbioru przesyłek kurierskich DPD.

Do grona najemców dołączyło ostatnio biuro nieruchomości OLD Galicia. Firma ta zarządza rozległą bazą apartamentów na wynajem, oferuje noclegi dla turystów, zapewniając kompleksową obsługę gościa 24/7 oraz usługi towarzyszące tj. sprzątanie, pranie, transport gościa.

W najbliższym czasie zostanie otwarty ostatni z niezagospodarowanych lokali - restauracja Polskie Smaki, położona w sąsiedztwie globusa, znanego miejsca spotkań na dworcu. Polskie Smaki urozmaicą ofertę gastronomiczną na dworcu o menu bazujące na tradycyjnych polskich i regionalnych potrawach. Pomysłodawcą konceptu jest lokalny restaurator prowadzący m.in. znaną i cieszącą się uznaniem restaurację Czerwone Korale w Krakowie.