Nowe perony na trasie Rail Baltica uruchomione

Nowe perony na trasie Rail Baltica uruchomione

24 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Podróżni na trasie Sadowne – Czyżew, na linii z Warszawy do Białegostoku, korzystają z nowych peronów. Codzienne wyjazdy i powroty m.in. do pracy i szkoły są teraz wygodniejsze. Nowe obiekty, to jeden z efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Rail Baltica. Projekt na odcinku Sadowne – Czyżew współfinansowany ze środków unijnych CEF „łącząc Europę” o wartości 569 mln zł.

Fot. PKP PLK

Nowe perony na stacjach Sadowne i Małkinia oraz w miejscowościach Prostyń, Zaręby Kościelne, Kietlanka i Szulborze Wielkiesą komfortowo wyposażone, gwarantują lepszą obsługę pasażerów. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Na peronach zamontowano nowe funkcjonalne oświetlenie, ławki i wiaty. Jest lepsza informacja: gabloty z rozkładami jazdy, nagłośnienie, zegary. Wszystkie obiekty dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

PLK konsekwentnie zwiększają standard obsługi pasażerów na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dzięki zakończonej już, wartej ponad 1,5 mld zł modernizacji na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Sadowne) pociągi kursują po nowych torach a pasażerowie zyskali oczekiwany standard obsługi na 4 stacjach i 16 przystankach. Mieszkańcy korzystają też z 8 nowych przejść podziemnych. PLK ogłosi też przetarg na przebudowę ostatniego odcinka trasy łączącej stolice Mazowsza i Podlasia.

Prace na odcinku Sadowne – Czyżew są realizowane w ramach projektu: "Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne" i finansowane z unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).