Przyszli wrocławscy kolejarze lekcje praktyczne realizowali tym razem w symulatorze pracy maszynisty

Przyszli wrocławscy kolejarze lekcje praktyczne realizowali tym razem w symulatorze pracy maszynisty

30 marca 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Z inicjatywy Centrali Spółki "POLREGIO" S.A. w ramach programu "Kadry dla Przemysłu" w dniu 29 marca br. uczniowie z klasy kolejowej o kierunku technik transportu kolejowego Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu mogli uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie, gdzie mogli zapoznać się z procesem szkolenia maszynistów w umieszczonym na ruchomej platformie, jednym z najnowocześniejszych, symulatorze "SYMULATOR NEWAG IMPULS". 

 

 

Wrocławscy uczniowie w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie. Fot. Roland Potoczny.

 

Zajęcia w kabinie maszynisty symulatota odbywały się pod nadzorem instruktora szkolenia maszynistów z Dolnośląskiego Zakładu POLREGIO we Wrocławiu. Zapoznanie z pracą maszynisty obejmowało prowadzenie pociągu na odtworzonych trasach stanowiących odzwierciedlenie konkretnego szlaku kolejowego. Prowadzący pojazd napotykał w czasie jazdy zdarzenia, które mogą wystapić w trakcie rzeczywistego przejazdu. 

 

Zajęcia praktyczne w symulatorze pracy maszynisty. Fot. Roland Potoczny

 

Na zakończenie zajęć instruktor podsumował osiągnięcia uczniów w symulatorze, chwaląc młodzież za ich dużą wiedzę szczególnie wyróżnił zaangażowanie dziewcząt.  Podkreślił, że przyszli kolejarze z Wrocławia mogą z pełną determinacją podnosić swoje kwalifikacje i dążyć do uzyskania licencji oraz świadectwa maszynisty.

Spółka Polregio jest zainteresowana tą formą współpracy i o ile wzbudzi ona zainteresowanie uczniów i dyrekcji szkoły zajęcia realizowane w częstochowskim Centrum Szkolenia mogą wejść na stałe do kalendarza lekcji praktycznych przeprowadzanych w Zespole Szkół Logistycznych we Wrocławiu.

Wrocławscy uczniowie w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie. Fot. Roland Potoczny.