Dodatkowe pociągi na trasie Szczecin-Kołobrzeg. Już od najbliższego weekendu

Dodatkowe pociągi na trasie Szczecin-Kołobrzeg. Już od najbliższego weekendu

06 lipca 2023 | Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
PODZIEL SIĘ

Samorząd województwa wraz z POLREGIO uruchamia dodatkowy pociąg relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg. Połączenie wystartuje od soboty, 8 lipca i kursować będzie do końca wakacji. Rozszerzone zostaną również terminy kursowania kilku składów relacji przeciwnej, z Kołobrzegu do Szczecina.

 

Dodatkowe pociągi na trasie Szczecin-Kołobrzeg. Już od najbliższego weekendu
Fot. Kurier Kolejowy

 

- Kołobrzeg to w trakcie wakacji szczególnie często obierany kierunek. Stosunkowo szybki i wygodny dojazd sprawia, że latem wzrasta liczba pasażerów na trasie ze Szczecina. Aby usprawnić podróż nad Bałtyk zdecydowaliśmy się na uwzględnienie w rozkładzie jazdy w najbliższych dwóch miesiącach dodatkowych połączeń - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Pociąg nr 88630 Szczecin Główny odjazd godz. 15:41 – Kołobrzeg przyjazd 18:30 – kursować będzie od poniedziałku do soboty, oprócz 15 sierpnia. W niedzielę oraz 15 sierpnia pociąg ten będzie odjeżdżał ze Szczecina Gł. o godz. 16:44, a do Kołobrzegu będzie docierał o godz. 19:35.

Pociąg nr 88641 Kołobrzeg odjazd godz. 8:00 – Szczecin Gł. przyjazd godz. 10:40 – dotychczas kursujący od poniedziałku do piątku i w niedzielę, od 8 lipca kursować będzie także w soboty, czyli codziennie.

Pociąg nr 88647 Kołobrzeg odjazd godz. 9:40 – Szczecin Gł. przyjazd 12:10 – dotychczas kursujący od poniedziałku do soboty, od 9 lipca kursować będzie także w niedzielę oraz 15 sierpnia, czyli codziennie.

Pociąg nr 88665 Kołobrzeg  odjazd godz. 19:41  - Szczecin Gł. przyjazd godz. 21:48 – dotychczas kursujący w piątek, sobotę i niedzielę, będzie kursował codziennie, zapewniając mieszkańcom możliwość wieczornego powrotu z Kołobrzegu do Trzebiatowa, Gryfic, Nowogardu, Goleniowa, Szczecina ii innych miejscowości położonych przy linii kolejowej nr 402.