Ponad 61 mln wybrało podróż pociągami KM

Ponad 61 mln wybrało podróż pociągami KM

25 stycznia 2024 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W 2023 roku z usług przewozowych Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 61,5 mln pasażerów, czyli o prawie 2,5 mln więcej niż w ubiegłym roku. 

 

Fot. Koleje Mazowieckie

 

To dobry wynik szczególnie w kontekście szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury i związanych z tym ograniczeniami w prowadzeniu ruchu pociągów. Wzrost liczby podróżnych to najlepszy dowód na to, że pasażerski transport kolejowy wraca do wyników sprzed pandemii. Przypomnijmy, że w 2019 roku ponad 62,1 mln pasażerów wybrało podróże pociągami Kolei Mazowieckich - pierwszej samorządowej spółki kolejowej w kraju, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia powstania.

- Dane statystyczne za ubiegły rok najlepiej świadczą, że kolej to coraz bardziej popularny środek transportu. Jest wybierany przez podróżnych w różnym wieku, ale wspólnym ich mianownikiem są takie same oczekiwania odnośnie bezpieczeństwa, punktualności i jakości świadczonych usług. Ważny jest także aspekt ekologiczny. Wszystkie te wymagania spełniają Koleje Mazowieckie, jeden z najnowocześniejszych regionalnych przewoźników w kraju. Przez dwie dekady funkcjonowania zrealizowaliśmy wiele projektów inwestycyjnych mających na celu podniesienie standardów podroży. Cieszę się, że nasze działania zostały docenione przez podróżnych. To, z jednej strony daje nam satysfakcję, ale z drugiej jest dużym zobowiązaniem na przyszłość. Wierzę, że przy wsparciu środków unijnych, a także naszego właściciela - Samorządu Województwa Mazowieckiego zrealizujemy nasze, kolejne ambitne plany, dzięki którym podróżni coraz częściej, jako codzienny środek transportu, będą wybierać właśnie Koleje Mazowieckie – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rekordowy rok POLREGIO Rekordowy rok POLREGIO
Następny artykuł Czarny dzień na Czeskich torach Czarny dzień na Czeskich torach