Załoga PKP Intercity z tabletami Lenovo

Załoga PKP Intercity z tabletami Lenovo

10 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg i zawarło umowę na zakup 1900 tabletów. Dostawca zaoferował urządzenia firmy Lenovo, model A3500. Tablety ułatwią pracę konduktorom PKP Intercity i usprawnią zarządzanie informacjami w firmie. Wartość kontraktu to prawie 1,3 mln zł netto.

Fot. Patryk Farana

Model dla PKP Intercity to tablet firmy Lenovo A3500, z 7-calowym ekranem, z rozdzielczością 1280x800px, modemem 3G, WiFi, procesorem 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz kamerami 5 i 2 Mpix. Urządzenie waży 320 gramów. Koszt zakupu jednego urządzenia - wraz z etui, paskiem na ramię, folią ekranową i trzyletnią gwarancją - to 673 zł netto (827,79 brutto). Dostawy zakończą w trzecim kwartale br. Zanim urządzenia trafią do konduktorów zostanie w nich zainstalowane oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniem, karta SIM oraz aplikacja Teczka Konduktorska.

- Chcemy, aby urządzenia stały się podstawowymi narzędziami pracy konduktorów. Dzięki nim, każdy pracownik będzie na bieżąco z tym co się dzieje na trasach ale i w firmie – mówi Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity. - Dzięki aplikacji Teczka Konduktorska wyeliminujemy papierową wersję niezbędnej do pracy dokumentacji papierowej – dodaje.

Aplikacja została tak przygotowana aby spełnić szczegółowe wymagania związane ze specyfiką pracy drużyn konduktorskich. Dane są przechowywane w systemie centralnym i synchronizowane online z urządzeniami, lecz w przypadku słabego sygnału GSM aplikacja przechowuje dane lokalnie w urządzeniu i synchronizuje je dopiero po odzyskaniu zasięgu. Przewidziano również procedury bezpieczeństwa, które chronią ciągłość raportowania dokonanego przez konduktora w sytuacjach uszkodzenia czy rozładowania tabletu.

Dostawcą urządzeń jest firma Helica, która otrzymała najwyższą punktację w ocenie ofert. O zamówienie starało się sześciu oferentów. Łączna wartość umowy to prawie 1,3 mln zł netto (ok. 1,6 mln brutto). W sumie zamówienie obejmowało 2160 sztuk tabletów z czego 260, za 170 tys. zł netto, kupiła firma Wars.

Specyfikacja urządzenia