Były zarząd PKP SA bez odpraw. Co z innymi świadczeniami?

Były zarząd PKP SA bez odpraw. Co z innymi świadczeniami?

05 maja 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Byli członkowie zarządu PKP SA, którzy zostali zwolnieni w związku z prokuratorskimi zarzutami dot. umowy ze spółką Sensus nie otrzymali odpraw. PKP SA analizuje kwestię wypłacenia innych świadczeń.

Były zarząd PKP SA bez odpraw. Co z innymi świadczeniami?
Fot. istockphoto

Poseł PO i były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapytał Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa o odprawy dla byłych członków zarządu PKP SA, którzy otrzymali wypowiedzenia po postawieniu im zarzutów prokuratorskich niedopełnienia obowiązków i nadużycia uprawnień w 2016 r. podczas zawierania przez PKP SA umowy na ochronę dworców w czasie Światowych Dni Młodzieży. W reakcji na postawienie zarzutów zarząd spółki został odwołany.

Jak wyjaśnił Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w MIB, członkowie nie otrzymali odpraw z tytułu odwołania ich w dniu 3 marca 2017 r. z pełnionych funkcji. Nie znaczy to jednak, że nie otrzymają innych świadczeń, gdyż w tej sprawie trwają analizy.

– Zasadność wypłaty innych świadczeń pieniężnych, w tym wynagrodzenia dodatkowego z tytułu wygaśnięcia mandatu oraz odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji jest w chwili obecnej przedmiotem analizy prawnej PKP SA – napisał wiceminister Bittel w odpowiedzi na interpelację.

Obawy o konsekwencje finansowe zwolnienia członków zarządu PKP SA wyraził również poseł Furgo, który niepokoi się ryzykiem wypłacania odszkodowań w przypadku gdyby zarzuty prokuratury nie potwierdziły się. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Czy Pendolino zatrzyma się w Łodzi? Czy Pendolino zatrzyma się w Łodzi?
Następny artykuł Z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy po nowym torze Z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy po nowym torze