Więcej pomocy humanitarnej dla Ukrainy z terminalu w Dorohusku

Więcej pomocy humanitarnej dla Ukrainy z terminalu w Dorohusku

28 kwietnia 2022 | Źródło: PKP Cargo Connect
PODZIEL SIĘ

PKP CARGO Connect, Wołyńska Obwodowa Administracja Wojskowa Centrum koordynacyjne regionu na okres stanu wojennego oraz Fundacja Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce podpisały dzisiaj memorandum o współpracy przy transportowaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Podpisanie memorandum. Fot. PKP Cargo Connect

 

Memorandum zostało ogłoszone podczas jubileuszowego XV Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesowe” w Warszawie i określa ono podstawy współpracy w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę.

W celu osiągnięcia wspólnego celu PKP CARGO Connect udostępni do bezpłatnego korzystania część terminalu Dorohusk, gdzie będzie przyjmowana pomoc humanitarna, a następnie będzie ładowana do wagonów i transportowana do Ukrainy. Zadeklarowana przez PKP CARGO Connect możliwość przeładunku i spedycji będzie możliwa po uprzednim mailowym oraz telefonicznym uzgodnieniu ładunków, które mają przechodzić przez terminal w Dorohusku.

Wołyńska Obwodowa Administracja Wojskowa Centrum koordynacyjne regionu na okres stanu wojennego prowadzi działania służące humanitarnemu wsparciu pilnych potrzeb Sił Zbrojnych Ukrainy, sił obrony terytorialnej i obrony cywilnej poprzez dostawę wagonów z Ukrainy, odbiór i składowanie pomocy humanitarnej w magazynie centralnym w Łucku oraz jej dystrybucję.

Fundacja Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce jest organizacją non-profit, która zrzesza czołowych ukraińskich inwestorów prowadzących działalność w Polsce. Rolą Fundacji będzie zakup, zbieranie, odprawa celna i wysyłka pomocy humanitarnej na Ukrainę.

Memorandum weszło w życie w momencie jego podpisania i będzie obowiązywać przez okres stanu wojennego na Ukrainie.

PKP CARGO Connect, dysponując siecią terminali w Polsce, w tym dwóch zlokalizowanych na przejściach granicznych z Ukrainą – w Dorohusku i Medyce, wspiera działania humanitarne dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Dolnośląskie przedłużają majówkę Koleje Dolnośląskie przedłużają majówkę
Następny artykuł Flota SKM z kolejnymi nowoczesnymi pojazdami.  Impulsy dla linii S1 Pruszków - Otwock Flota SKM z kolejnymi nowoczesnymi pojazdami. Impulsy dla linii S1 Pruszków - Otwock