Transport miejski Grupa Škoda dostarczy tramwaje do Melbourne w Australii

Grupa Škoda dostarczy tramwaje do Melbourne w Australii

18 lipca 2023 | Źródło: Dopraváček.eu / Škoda Transportation / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W ramach tego kontraktu firma połączyła siły z francuskim producentem Alstom. Ten ostatni dostarczy tramwaje do Melbourne, dla których Grupa Škoda wyprodukuje do 1 120 silników trakcyjnych.

 

Grupa Škoda dostarczy tramwaje do Melbourne w Australii
Fot. Škoda Group

 

Dla Skody jest to pierwsza w historii dostawa do Australii. Od przyszłego roku do listopada 2028 r. do Melbourne zostanie dostarczonych 400 silników trakcyjnych dla 100 tramwajów. Kolejne 720 silników jest częścią opcji. Całkowita wartość zamówienia wynosi ponad 13 milionów euro.

Silnik trakcyjny dla tramwajów w Melbourne jest oparty na udanej gamie silników ŠKODA FCX. Ten montowany wzdłużnie silnik o mocy 105 kW i masie 360 kg napędza oś tramwaju za pośrednictwem dwubiegowej skrzyni biegów.

"Dzięki temu prestiżowemu kontraktowi udowodniliśmy, że stale poprawiamy jakość naszych produktów. Pokazuje to zaufanie, jakim nasi partnerzy darzą wiedzę technologiczną i możliwości produkcyjne naszej Grupy" - mówi Petr Novotný, Prezes Components & Bus Mobility w Grupie Škoda, dodając: "Wiele pojazdów na całym świecie jeździ dzięki naszym napędom trakcyjnym. Cieszę się, że po raz pierwszy możemy dostarczyć nasze najnowocześniejsze silniki do Australii, przyczyniając się do dalszego rozwoju jednej z największych na świecie sieci tramwajowych, zlokalizowanej w Melbourne".

Napędy trakcyjne Škoda cieszą się szerokim uznaniem, a na całym świecie wdrożono ponad 50 000 jednostek. Charakteryzując się kompaktową konstrukcją, zoptymalizowaną wydajnością i wyjątkowymi właściwościami mechanicznymi, elektrycznymi i termicznymi, napędy te stanowią szczyt obecnych badań i rozwoju. Każda część jest rygorystycznie testowana podczas produkcji, aby zapewnić najwyższą jakość i długą żywotność. Bogata oferta napędów trakcyjnych Skody dostosowuje się do specyficznych wymagań projektowych każdego pojazdu, zapewniając rozwiązania dostosowane do szerokiej gamy pojazdów.

 

Fot. Škoda Group