Przejażdżka kolejką na Gornergrat nigdy nie była tak luksusowa.

Przejażdżka kolejką na Gornergrat nigdy nie była tak luksusowa.

30 listopada 2023 | Źródło: Gornergrat Bahn
PODZIEL SIĘ

20 sierpnia 1898 r. Gornergrat Railway, pierwsza elektryczna kolej zębata w Szwajcarii, po raz pierwszy wjechała na szczyt Gornergrat (3 089 m n.p.m.). Od tego dnia ten pionierski wyczyn inżynierii kolejowej umożliwił gościom z bliska i daleka odkrywanie mistycznego świata gór i lodowców nad Zermatt i miał trwały wpływ na rozwój turystyki w małym miasteczku. W 2023 r. kolej Gornergrat obchodzi 125. rocznicę powstania, z licznymi rocznicowymi atrakcjami i ofertami.

 

Fot. Gornergrat Bahn

 

Doświadcz Gornergrat w nieco inny sposób, w nostalgicznym wagoniku z domowymi detalami operator zadba o Twoje dobre samopoczucie. Masz zagwarantowane miejsce przy oknie i możesz cieszyć się podróżą tam i z powrotem w ekskluzywny sposób. Doświadczony przewodnik z lokalną wiedzą poprowadzi Ciebie przez całodniową wycieczkę i zapewni ekscytujące historie. Kulinarne atrakcje regionu, przystanki na wyjątkowe zdjęcia i pamiątki po wycieczce dopełniają wyjątkowego doświadczenia Zermatt.

Wejdź na pokład i doświadcz uroku Alp w wyjątkowej i luksusowej atmosferze.

 

Fot. Gornergrat Bahn

 

Zarezerwuj wycieczkę już teraz i przeżyj dzień pełen przygód, kulinarnych przysmaków i kultury, którego szybko nie zapomnisz!

 

Fot. Gornergrat Bahn 

 

Najważniejsze atrakcje

  • Przewodnik, który zadba o Twoje dobre samopoczucie
  • Drink powitalny i Golden Apéro Riche w restauracji Golden LokDown
  • Przejażdżka w wagoniku klasy NostalChic z Zermatt do Gornergrat
  • Gwarantowane miejsce przy oknie
  • Ekskluzywny przystanek na zdjęcia
  • 3-daniowe menu NostalChic z akompaniamentem wina w vis-à-vis skalistego grzbietu Gornergrat
  • Deser w ośrodku Riffelalp z kawą lub herbatą
  • Pamiątka

 

Fot. Gornergrat Bahn 

 

Przejazd NostalChic trwają około 6 godzin (10:45-17:15). Miejsce spotkania znajduje się o 10:45 w restauracji Golden Lokdown w Zermatt. Powrót do Zermatt o 17:15.

 

Fot. Gornergrat Bahn 

 

Ograniczona ilość maksymalnie 22 osoby na wycieczkę, aby każdy mógł w pełni cieszyć się wyjątkowym klimatem NostalChic Class.

Cena za osobę to 320,- CHF

 

Gornergrat to skalisty grzbiet w Alpach Pennińskich, części Alp Zachodnich. Leży w Szwajcarii, w kantonie Valais, w dolinie Mattertal, na północ od głównego masywu Monte Rosa. Pod szczytem, na wysokości 3089 m znajduje się hotel oraz najwyższa, końcowa stacja kolejki zębatej Gornergratbahn z Zermatt na Gornergrat. Szczyt leży między dwoma lodowcami: Gornergletscher i Findelgletscher. Jest znakomitym punktem widokowym oferując panoramę, której główną atrakcją jest ponad 20 czterotysięczników, np. szczyty Monte Rosa, Liskamm, Matterhorn, Dom i Weisshorn. Na szczycie znajduje się obserwatorium astronomiczne Gornergrat.