Wzajemne honorowanie biletów SKM i WKD

Wzajemne honorowanie biletów SKM i WKD

10 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W okresie 12 października– 16 listopada będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM – WKD. Jest to związane z kumulację prac torowych prowadzonych zarówno na linii kolejowej Warszawa – Pruszków, jak na torach Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Fot. Dominik Skudlarski

Od 12 października zmieni się rozkład jazdy SKM i KM. Największe ograniczenia liczby pociągów KM zaplanowane są jednak od 20 października. W okresie 13-17 października linia ZS1 będzie kursować zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy. Natomiast już od 20 października jej częstotliwość zostanie zwiększona. W godzinach ścisłego szczytu przewozowego autobusy ZS1 będą odjeżdżały z Pruszkowa co 15 minut, a nie co pół godziny. Linia będzie również kursować w dni wolne od pracy i przez cały dzień (obecnie jeździ wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu). Dodatkowym ułatwieniem będzie to, że obsługiwana będzie wyłącznie przez autobusy przegubowe a nie przez autobusy krótsze (tzw. „solówki”), jak obecnie.

Równolegle do prac na tej linii rozpoczyna się również remont infrastruktury na linii WKD. W związku z tym ograniczona zostanie liczba pociągów i uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Mając również i to na względzie, z inicjatywy ZTM zostanie wprowadzone wspólne wzajemne honorowanie biletów ZTM, KM oraz WKD w pociągach SKM, KM, WKD oraz w autobusach ZS1, linii zastępczej WKD oraz wybranych liniach ZTM na wskazanych odcinkach tras.

 1. Honorowanie dotyczy wszystkich rodzajów biletów ZTM, KM i WKD oraz uprawnień do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych, jak również przewozu bagażu i zwierząt przez pasażerów.
 2. Bilety ZTM ważne są z zastrzeżeniem ważności stref biletowych (w pociągach i autobusach zastępczych WKD granica I strefy – przystanek Opacz/Żywiecka, a II strefy – st. Pruszków WKD).
 3. Bilety KM i WKD ważne do określonych stacji uprawniają do przejazdów do najbliższych im stacji lub przystanków na innych liniach kolejowych lub autobusowych.
 4. Bilety ZTM zakodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą być aktywowane w innym środku komunikacji niż pociągi WKD lub autobusy zastępcze WKD.
 5. Bilety czasowe WKD ważne są jako jednoprzejazdowe przesiadkowe w strefie miejskiej w poniżej wskazanym zakresie honorowania (bez zachowania czasu ważności).
 6. W przypadku rozpoczynania podróży w pojeździe niewyposażonym w kasowniki do danego typu biletów:
 • z biletem ZTM lub WKD w pociągach KM: należy zgłosić się do drużyny konduktorskiej celem skasowania/aktywowania biletu,   wsiadając do pociągu pierwszymi drzwiami (od czoła składu),
 • z biletem ZTM w pociągach WKD i autobusach zastępczych WKD oraz z biletem WKD w pociągach SKM i autobusach ZTM: należy skasować bilet odręcznie, wpisując w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika datę i godzinę rozpoczęcia podróży.

Trasy i linie objęte wzajemnym honorowaniem biletów ZTM-KM-WKD:

 1. Pociągi SKM i KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków – Grodzisk Maz.
 2. Pociągi SKM i KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Al. Jerozolimskie
 3. Pociągi WKD na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków (granica strefy II ZTM) – Milanówek Grudów / Grodzisk Maz. Radońska
 4. Autobusy zastępcze ZS1, WKD i KM
 5. Autobusy ZTM na następujących odcinkach:

                    127    PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni – Centrum
                    158    CH Reduta – Dw. Zachodni - Centrum
                    178    PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich
                    187    Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni
                    189    PKP Włochy – WKD Raków
                    191    PKP Włochy - PKP WKD Al. Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich
                    194    Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy
                    401    Ursus Niedźwiadek – WKD Raków
                    517    Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni – Centrum
                    716    Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Polscy przewoźnicy odnajdą się na wolnym rynku Polscy przewoźnicy odnajdą się na wolnym rynku
Następny artykuł KOW i BAME oficjalnie zainaugurowały współpracę KOW i BAME oficjalnie zainaugurowały współpracę