Pesa wydzierżawi Linki Kolejom Wielkopolskim

Pesa wydzierżawi Linki Kolejom Wielkopolskim

23 marca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Oferta Pesy została wybrana w przetargu Kolei Wielkopolskich w przetargu na dzierżawę trzech spalinowych jednostek trakcyjnych.

Fot. bruksel - Garnek.pl CC BY-SA 2.5 pl

Koleje Wielkopolskie zakończyły przetarg na dzierżawę spalinowych jednostek trakcyjnych. KW zdecydowały się na wynajem pojazdów serii SA132, SA134 lub SA139. Pojazdy mają być dzierżawione przez 4 miesiące od czasu ich wydania spółce.

Jedyną ofertę złożyła spółka Pesa Rental, która zaoferowała wynajem jednostek SA139 Link za kwotę 1,1 mln zł brutto. Koleje Wielkopolskie dzierżawią takie pojazdy od marca 2015 r. Pojazdy te kursują na trasach Poznań - Wągrowiec i Poznań - Gołańcz. 

Pesa Link to pierwszy w historii polskiego przemysłu pociąg dopuszczony do ruchu w Niemczech i drugi, po austriackim Integralu z 1998 r., wyprodukowany poza Niemcami, który otrzymał zezwolenie na eksploatację w tym kraju. Spalinowe pojazdy trakcyjne (DMU) wyprodukowane w Bydgoszczy służą przewoźnikom i pasażerom w wielu krajach – od Włoch po Rosję i Kazachstan, od Czech poprzez Ukrainę, Białoruś po Litwę. Homologowane właśnie w Niemczech Linki sprawdzają się od lat w czterech województwach Czech i w dwóch regionach Polski.