Amsterdam: sukces pracowników PKP Cargo w maratonie

26 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Sukcesem drużyny PKP Cargo zakończyła się 39. edycja maratonu w Amsterdamie. Wszyscy pracownicy przewoźnika, którzy zdecydowali się wystartować w ubiegłą niedzielę, ukończyli bieg z doskonałymi rezultatami.

Wśród pracowników polskiego przewoźnika towarowego najlepszy czas osiągnął Zenon Hartuna z Północnego Zakładu spółki, uzyskując wynik 3 godziny i 3 minuty, co pozwoliło mu osiągnąć 30. miejsce wśród wszystkich startujących w tej kategorii wiekowej. Tuż za nim uplasował się Piotr Kocierz z Południowego Zakładu z czasem 3:08. Trzeci na linii mety zameldował się Łukasz Supernak z tego samego Zakładu z czasem minimalnie poniżej 3:30. Swój rekord życiowy w Amsterdamie pobił Rafał Rojek z Centrali w Warszawie, pokonując trasę maratonu w czasie 3:34.

- To była mój pierwszy start w maratonie w Amsterdamie, ale nie pierwsza tego typu impreza. Organizację i obsługę – zarówno ze strony organizatorów maratonu, jak i PKP CARGO - oceniam bardzo pozytywnie – mówi Zenon Hartuna, który wśród pracowników PKP CARGO osiągnął najlepszy czas. – Cieszę się z decyzji o realizacji programu „Firma sprzyjająca bieganiu”. Pozytywne zmiany, które ten program przyniósł, widoczne są na pierwszy rzut oka.

Niedzielny start w prestiżowym maratonie w stolicy Holandii reprezentacji PKP CARGO był możliwy dzięki realizowanemu autorskiemu programowi „Firma przyjazna bieganiu”. Spółka prowadzi tę akcję z coraz większymi sukcesami od ponad dwóch lat. Program polega na promocji podnoszenia sprawności fizycznej wśród pracowników spółki.

39. TCS Amsterdam Marathon ukończyło 12 197 z 16 000 zgłoszonych zawodników. Zwycięzca pokonał dystans 42 km i 195m w czasie 2:06. Najszybsza z kobieta przebiegła linię mety po 2 godzinach i 28 minutach od momentu startu.