Oddział Dolnośląski Przewozów Regionalnych z siedzibą we Wrocławiu poinformował o najważniejszych zmianach w kursowaniu pociągów, w związku z modernizacją węzła Grabiszyn od 1 września.
Pociągi kursujące z pominięciem przystanku osobowego Wrocław Muchobór:
- 66454 relacji Ścinawa (5:42) - Wrocław Główny (6:52) w dni robocze,
- 66464 relacji Głogów (14:31) - Wrocław Główny (16:56) codziennie.
Pociągi kursujące z pominięciem przystanku osobowego Wrocław Grabiszyn:
- 76900/1 „Kamieńczyk” relacji Poznań Główny (5:48) - Wrocław Główny (8:39 / 9:00) - Szklarska Poręba Górna (12:30),
- 67900/1 „Kamieńczyk” relacji Szklarska Poręba Górna (14:40) - Wrocław Główny (18:30 / 19:00) - Poznań Główny (22:00),
- 76902/3 ”Szklarka” relacji Poznań Główny (16:19) - Wrocław Główny (19:21 / 19:39) - Jelenia Góra (22:23),
- 67902/3 ”Szklarka” relacji Jelenia Góra (5:27) - Wrocław Główny (8:13 / 8:41) - Poznań Główny (11:52),
- 66877 „Daisy” relacji Wrocław Główny (15:50) - Jelenia Góra (18:27),
- 66824 „Daisy” relacji Jelenia Góra (4:47) - Wrocław Główny (7:19).
Pociągi ze skróconą relacją:
- 66943 relacji Oleśnica (5:08) - Wrocław Mikołajów (5:52) w soboty i niedziele do 27 IX,
- 66943 relacji Oleśnica (5:08) - Wrocław Nadodrze (5:42) w soboty i niedziele od 3
- 60561 relacji Kluczbork (3:35) - Wrocław Mikołajów (5:52) w dni robocze do 1 X,
- 60561 relacji Kluczbork (3:35) - Wrocław Nadodrze (5:42) w dni robocze od 2 X,
- 76821 relacji Poznań Główny (14:19) - Wrocław Nadodrze (18:53) w piątki i niedziele,
- 60530 relacji Wrocław Mikołajów (6:25) - Kluczbork (8:20) w dni robocze do 1 X,
- 60530 relacji Wrocław Nadodrze (6:32) - Kluczbork (8:20) w dni robocze od 2 X.
Zastępcza komunikacja autobusowa:
- na odcinku Grabowno Wielkie - Odolanów - Topola Osiedle w okresie 1 - 22 IX,
- na odcinku Kłodzko Główne - Gorzanów w okresie 1 - 11 IX,
- na odcinku Gorzanów - Międzylesie/Lichkov w okresie 12 IX - 17 X.
Ponadto codziennie w okresie 1 IX - 17 X pociąg 64551/0 relacji Wrocław Główny (16:36) – Lubliniec kursuje w połączeniu z pociągiem 67535/4 do Ostrowa Wielkopolskiego. Na stacji Oleśnica pociąg zostanie rozdzielony. W przedniej części pociągu znajdować się będzie skład do Lublińca, w końcowej części pociągu znajdować się będzie skład do Ostrowa Wielkopolskiego.
Poniżej do pobrania liniowe rozkłady jazdy pociągów regionalnych dla linii kolejowych Dolnego Śląska:
Wrocław - Krotoszyn / Ostrów Wlkp.
Wrocław - Jelcz Laskowice - Opole
Wrocław - Kłodzko - Międzylesie
Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba
Jelenia Góra - Zgorzelec - Zielona Góra