„Wagowy recydywista” zatrzymany przez ITD

„Wagowy recydywista” zatrzymany przez ITD

28 lutego 2019 | Autor: PiK | Źródło: GITD
PODZIEL SIĘ

Patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał przeciążony o 5,1 tony samochód dostawczy. Okazało się, że w ubiegłym roku pojazd ten był na wadze ITD i również przewoził zdecydowanie za dużo ładunku.

Fot. GITD

„Dostawczak” należący do hurtowni artykułów spożywczych został zatrzymany do kontroli na jednej z ulic Wrocławia w czwartek, 28 lutego. Mocno ugięte opony na tylnej osi pod ciężarem przewożonych  produktów nie pozostawiały złudzeń, że na aucie znajduje się za dużo towarów. 

Rzeczywista masa pojazdu z ładunkiem wynosiła 8,6 tony przy dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Samochód ważył więc o 5,1 tony ponad normę. Sposób rozmieszczenia ładunku naruszał stateczność auta, a palety z napojami nie były zabezpieczone przed możliwością zmiany miejsca położenia w trakcie jazdy. 

Nie był to pierwszy przypadek przeładowania tego pojazdu. W 2018 roku ten sam „dostawczak” podczas kontroli ITD ważył ok. 7,5 tony 

Inspektorzy ukarali kierowcę mandatami za stwierdzone nieprawidłowości i zakazali dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru towaru na inny pojazd. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Prezydent Szczecina objął patronat nad FRACHT 2019 Prezydent Szczecina objął patronat nad FRACHT 2019
Następny artykuł Warszawskie metro wjeżdża na Bródno. Duże zmiany w organizacji ruchu Warszawskie metro wjeżdża na Bródno. Duże zmiany w organizacji ruchu