TGV przez Francję za 10 euro. Ouigo uruchamia promocję z okazji 10 lecia

TGV przez Francję za 10 euro. Ouigo uruchamia promocję z okazji 10 lecia

07 września 2023 | Źródło: zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Koleje Francuskie przeniosły model biznesowy tanich linii lotniczych na markę Ouigo.

Fot. ncf

 

Ouigo uruchomiło nową promocję, dzięki której podróż pociągiem we Francji jest wyjątkowo tania. Oferuje bilety za 10 euro na wybranych trasach i w wybranych terminach. Promocja ma na celu upamiętnienie dziesięciolecia istnienia marki.

Przewoźnik, który obsługuje zarówno szybkie pociągi TGV, jak i wolniejsze usługi ekspresowe, wprowadził do sprzedaży 100 000 biletów w cenie 10 euro, a kolejne 100 000 w kategorii od 16 do 19 euro. Możliwość zakupu tanich biletów jest dostępna tylko przez 48 godzin.

Na przykład bilety z Paryża do Marsylii są w ofercie za 9 euro lub z Paryża do Bordeaux. Ceny te są zwykle dostępne tylko w skrajnych porach dnia, na przykład przy odjazdach wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Promocja obowiązuje na bilety od 11 września do 9 grudnia. Cena 10 euro jest tańsza niż na przykład bilet TGV z biletem InterRail.

Marka Ouigo powstała w 2013 r. SNCF wypróbował na niej model tanich linii lotniczych: sprzedaje część biletów po niskich cenach, wszystkie inne usługi są płatne, w tym przewóz większego bagażu. Najtańszych biletów nie można anulować. Wraz z marką przewoźnik rozszerzył swoją działalność także na hiszpańskie linie dużych prędkości. 

Obecnie pod marką Ouigo oferowanych jest jedenaście linii dużych prędkości (głównie rozpoczynających się i kończących w Paryżu) oraz trzy linie z pociągami konwencjonalnymi.