Od poniedziałku 17 grudnia Koleje Śląskie przywrócą kursowanie pociągów na trasie Katowice – Imielin. Oznacza to wycofanie autobusowej komunikacji zastępczej na tym odcinku. Przewóz pasażerów będzie prowadzony przy użyciu elektrycznego zespołu trakcyjnego (EZT) typu EN57.
Pierwszy poranny pociąg z Katowic do Imielina odjechał o godz. 5:33 (przyjazd – 6:04). Poniżej przedstawiamy wykaz pociągów kursujących w tej relacji:
- Katowice (5:33) – Imielin (6:04)
- Imielin (6:54) – Katowice (7:28)
- Katowice (7:36) – Imielin (8:04)
- Imielin (9:00) – Katowice (9:30)
- Katowice (9:37) – Imielin (10:06)
- Imielin (10:57) – Katowice (11:27)
- Katowice (12:36) – Imielin (13:04)
- Imielin (13:57) – Katowice (14:27)
- Katowice (14:36) – Imielin (15:07)
- Imielin (15:56) – Katowice (16:30)
- Katowice (16:36) – Imielin (17:04)
- Imielin (17:56) – Katowice (18:27)
- Katowice (18:36) – Imielin (19:08)
- Imielin (19:57) – Katowice (20:27)
- Katowice (20:36) – Czechowice-Dziedzice (22:15).
Od soboty 15 grudnia trwał proces wycofywania autobusowej komunikacji zastępczej na trasie Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice – Cieszyn. Do obsługi połączeń na tej trasie przewidziane zostały szynobusy typu SN82. Oznacza to, że od poniedziałku podróżni będą mieli do dyspozycji m.in. następujące połączenia:
- Czechowice-Dziedzice (4:59) – Zebrzydowice (5:30)
- Zebrzydowice (5:37) – Czechowice-Dziedzice (6:13)
- Czechowice-Dziedzice (6:22) – Cieszyn (7:40)
- Cieszyn (8:20) – Czechowice-Dziedzice (9:33)
- Czechowice-Dziedzice (12:22) – Cieszyn (13:34)
- Cieszyn (14:20) – Czechowice-Dziedzice (15:33)
- Czechowice-Dziedzice (15:42) – Cieszyn (16:57)
- Cieszyn (17:20) – Czechowice-Dziedzice (18:34)
- Czechowice-Dziedzice (19:44) – Cieszyn (20:55)
oraz:
- Cieszyn (6:12) – Bielsko-Biała Główna (7:45)
- Bielsko-Biała Główna (9:01) – Czechowice-Dziedzice (9:18)
- Czechowice-Dziedzice (9:22) – Cieszyn (10:36)
- Cieszyn (11:20) – Czechowice-Dziedzice (12:34)
- Czechowice-Dziedzice (12:38) – Bielsko-Biała Główna (12:56)
- Bielsko-Biała Główna (14:03) – Cieszyn (15:42)
- Cieszyn (15:49) – Czechowice-Dziedzice (17:01)
- Czechowice-Dziedzice (17:42) – Cieszyn (18:57)
- Cieszyn (19:04) – Czechowice-Dziedzice (20:17).