Kto utrzyma czystość w pociągach Pendolino?

Kto utrzyma czystość w pociągach Pendolino?

03 września 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity ogłosiło przetarg na usługi utrzymania czystości na siedmiu stacjach pociągów ED250. Na oferty przewoźnik czeka do 8 października 2014 r.

Kto utrzyma czystość w pociągach Pendolino?
Fot. Michał Wójcicki

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie stacjonarnych usług utrzymania czystości na stacjach zwrotnych i końcowych zespołów trakcyjnych ED250. Podstawowym rodzajem czyszczenia każdego zespołu trakcyjnych ED250 jest czyszczenie wykonywane co 3 dni w Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) w Warszawie.

Czyszczenie codzienne

Dla utrzymania wysokiego standardu czystości, każdy skład będzie czyszczony codziennie, co najmniej raz na dobę, na stacjach postojowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdyni. 

Zakres codziennego czyszczenia pociągów ED250 jest podzielone na dwie części, czyszczenie zewnętrzne dotyczy pudła składu oraz wejścia oraz czyszczenie wewnętrzne. Obejmuje ono prace porządkowe w przedziale pasażerskim, przedsionku, przejściach między członowych ,korytarzu, części restauracyjnej, przedziale kierownika pociągu, kabiny maszynisty oraz toalet.

Czyszczenie pobieżne

W celu zapewnienia minimalnych standardów czystości na stacjach zwrotnych, ze względu na krótki czas przejścia pomiędzy obsługą kolejnych pociągów, jak również z powodu ograniczonego dostępu do urządzeń i wyposażenia w odpowiednią infrastrukturę, pociągi Pendolino przejdą czyszczenie pobieżne.

Czyszczenie pobieżne w torach postojowych oraz podczas postoju Pendolino przy peronie obejmuje czyszczenie pudła oraz wejść do pociągu. W części wewnętrznej czyszczenie obejmuje przedział pasażerki, przedsionek, korytarz oraz toalety.

Dla kontrahentów

Czystość składów Pendolino odbywać się będzie w następujących lokalizacjach: Warszawa Wschodnia, Gdynia Główna Osobowa, Gdynia Cisowa, Wrocław Główny Postojowy, Kraków Główny, Kraków KGZ, Katowice Zawodzie.

Umowa zostanie podpisana na okres 12 miesięcy. Przewoźnik przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegające na możliwości zwiększenia liczby zamawianych usług o nie więcej niż 30 proc. w stosunku do maksymalnej wartość i umowy. Opcja zakłada także wydłużenie terminu obowiązywania umowy o 3 miesiące ponad termin przewidziany umową.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz wariantowych. Firmy biorące udział w postępowaniu muszą wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty jest najniższa cena. Oferty można składać do 8 października 2014 r.