Nowa konstrukcja dla nowych wymagań: w ICE poczujesz się równie komfortowo, jak we własnym salonie

Nowa konstrukcja dla nowych wymagań: w ICE poczujesz się równie komfortowo, jak we własnym salonie

23 maja 2022 | Źródło: Deutsche Bahn
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn otwiera nowy rozdział w podróżach koleją: Wnętrze przyszłego taboru ICE jest całkowicie przeprojektowywane. Dzięki nowo zaprojektowanym siedzeniom, jeszcze większej funkcjonalności, nowym kolorom i nowoczesnym, trwałym materiałom, pociągi dalekobieżne będą miały nowoczesne wnętrza. Pasażerowie będą mogli po raz pierwszy zapoznać się z nowym wyglądem w grudniu 2023 roku w 17. pociągu nowego ICE 3neo. Od tego czasu urządzenia te będą instalowane we wszystkich nowo zakupionych pociągach dalekobieżnych.

Nowa konstrukcja dla nowych wymagań: w ICE poczujesz się równie komfortowo, jak we własnym salonie
Fot. Deutsche Bahn

Prezes DB Richard Lutz powiedział podczas premierowej prezentacji modelu wzorniczego w Berlinie: "Podróż, praca, relaks - i poczucie komfortu jak we własnym salonie przy prędkości 300 km/h: nowy projekt jest dostosowany do wymagań naszych pasażerów w zakresie nowoczesnego komfortu podróży, znacznie większej indywidualności i prawdziwego zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że zainspiruje to jeszcze większą liczbę osób do podróżowania koleją przyjazną dla klimatu, na czym zyska również klimat."

 

Miejsca I klasy. Fot. Deutsche Bahn

 

Nowe fotele zostały zaprojektowane jako osobiste zacisze: Harmonijne wzornictwo, nowoczesne materiały, takie jak dekory drewniane, oraz obicia wykonane z wysokiej jakości tkanin o 85-procentowej zawartości wełny w stonowanych kolorach decydują o nowym wyglądzie. Obicia foteli w klasie pierwszej mają być utrzymane w ciepłych odcieniach szarości, w klasie drugiej - w odcieniach niebieskiego, a w restauracji pokładowej - w odcieniach burgundu. Większą funkcjonalność zapewniają takie elementy, jak uchwyt na tablet czy haczyki na ubrania w każdym z oparć.

 

Fot. Deutsche Bahn

 

Michael Peterson, dyrektor DB ds. przewozów długodystansowych: "Zawsze koncentrujemy się na ludziach i ich potrzebach podczas podróży. Podczas opracowywania nowego projektu położyliśmy duży nacisk na prywatność, projektowanie przestrzeni osobistej oraz zupełnie nową koncepcję kolorystyczną i materiałową."

Pociągi są używane przez kilkadziesiąt lat. Oprócz ponadczasowego wzornictwa wymaga to zastosowania trwałych, odpornych na zużycie materiałów. Każdego dnia z fotela ICE korzysta średnio czterech pasażerów - to 1500 razy w roku. Nowe materiały - wszechstronnie i intensywnie testowane pod kątem ścieralności, odporności na światło i skuteczności czyszczenia - spełniają te wymagania.

 

Fot. Deutsche Bahn