Utrudnienia pociągów Kolei Mazowieckich na linii R7

Utrudnienia pociągów Kolei Mazowieckich na linii R7

27 listopada 2023 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W związku z modernizacją linii kolejowej R7 pasażerów podróżujących na trasie Warszawa - Dęblin czekają duże utrudnienia. Są one związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK S.A. na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer.

 

Utrudnienia pociągów Kolei Mazowieckich na linii R7
Fot. Koleje Mazowieckie

 

W dniach od 2 do 9 grudnia na odcinku Warszawa Stadion – Warszawa Falenica, za wszystkie połączenia obsługiwane przez pociągi Kolei Mazowieckich, z wyjątkiem trzech porannych i trzech popołudniowych, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA Z7), której autobusy będą realizowały przejazd według założeń rozkładu jazdy pociągów, opracowanego przez PKP PLK S.A.

Trzy poranne pociągi z Dęblina do Warszawy o numerach:

•        21374/5, 21300/1, 21440/1 – kursujące w dni robocze,

•        21712/3, 21300/1, 21470/1 – kursujące w weekendy,

oraz popołudniowe pociągi z Warszawy do Dęblina o numerach:

•        12390/1, 12954/5, 12956/7 – kursujące w dni robocze,

•        12318/9, 12320/1, 12717 – kursujące w weekendy,

pojadą trasą okrężną z pominięciem odcinka Warszawa Gocławek – Augustówka.

Dodatkowo Spółka KM wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomi autobusową linię zastępczą ZR7. Autobusy będą jeździły na trasie Warszawa Falenica - stacja metra Stadion Narodowy (przystanek Metro Stadion Narodowy 54 na ulicy Sokolej, za skrzyżowaniem z J. Zamoyskiego a przed skrzyżowaniem z Targową) ulicami Patriotów, Widoczną, Płowiecką, Grochowską i J. Zamoyskiego.

W celu zmniejszenia niedogodności zostało wprowadzone honorowanie biletów okresowych KM w pociągach przyspieszonych KM na ww. odcinku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/honorowanie-biletow-okresowych-km-w-pociagach-przyspieszonych-na-linii-r7-w

Przypominamy również o obowiązywaniu wzajemnego honorowania biletów KM i ZTM: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow/wzajemne-honorowanie-biletow-km-i-ztm-w-zwiazku-z-utrudnieniami-na-liniach

Więcej informacji, w tym tabele z rozkładem jazdy pociągów, są dostępne na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy.

Informacje na temat lokalizacji przystanków zastępczej komunikacji autobusowej: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/lokalizacja-przystankow-zastepczej-komunikacji-autobusowej-na-terenie.