Transport miejski Z Ochoty na Pragę najlepiej pociągiem

Z Ochoty na Pragę najlepiej pociągiem

09 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czasie prac na torach tramwajowych na ul. Grójeckiej na Ochocie dla pasażerów jadących na Pragę wygodnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pociągów dojeżdżających do Dworca Wschodniego ze stacji Warszawa Rakowiec - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Fot. Dominik Skudlarski

Prace torowe będą prowadzone w dniach 8-23 sierpnia. W tym czasie na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej ruch tramwajowy będzie bardzo mocno ograniczony. Kursować tam będzie tylko jedna linia tramwajowa 79.

Dla pasażerów podróżujących na Pragę jednym z wygodniejszych rozwiązań będzie więc przesiadka z autobusu linii Z-9 lub z tramwaju linii 79 do pociągów SKM i KM jadących w kierunku centrum Warszawy i Dworca Wschodniego. Czas przejazdu pociągami z Rakowca do Warszawy Śródmieścia to 13 – 14 minut. Średnio, w ciągu godziny, w każdym kierunku pasażerowie mają do dyspozycji sześć pociągów.

Co ważne, we wszystkich pociągach KM (a nie jak obecnie wyłącznie w pociągach lotniskowych), na odcinku Warszawa Rakowiec – Warszawa Wschodnia, w dniach 8-23 sierpnia, honorowane będą wszystkie rodzaje i typy biletów ZTM.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM, pasażerowie posiadający nieskasowany lub nieaktywowany bilet ZTM muszą wsiadać do pociągów pierwszymi drzwiami licząc od początku składu i niezwłocznie zgłosić się do kierownika pociągu celem skasowania lub aktywowania biletu.