Komunikat ArcelorMittal Poland o postojach linii walcówki w sosnowieckim oddziale firmy

Komunikat ArcelorMittal Poland o postojach linii walcówki w sosnowieckim oddziale firmy

16 listopada 2023 | Źródło: ArcelorMittal Poland
PODZIEL SIĘ

 

ArcelorMittal Poland informuje, że po przeprowadzeniu dogłębnych analiz wszystkich opcji firma podjęła decyzję o postojach linii walcówki w sosnowieckim oddziale, które będą miały miejsce w czwartym kwartale br. Pierwszy z nich rozpocznie się 18, a zakończy 26 listopada 2023.   

Fot. ArcelorMittal Poland

 

Decyzja ta jest podyktowana trudną sytuacją rynkową – wg Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej zużycie jawne wyrobów stalowych w Polsce spadło o 17 proc. r/r.

 

O ArcelorMittal Poland

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 50 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego, a w jej skład wchodzi pięć hut, w tym w Krakowie, gdzie znajduje się najnowocześniejsza w Europie walcownia gorąca oraz w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do koncernu należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Polsce i Europie. ArcelorMittal Poland zatrudnia blisko 10 000 osób wraz ze spółkami zależnymi. Firma produkuje szeroki wachlarz wyrobów długich, płaskich, specjalnych oraz półwyrobów stalowych na potrzeby m.in. budownictwa, przemysłu AGD i transportowego.

Firma zmieniła polskie hutnictwo. Zainwestowała 8,5 mld złotych, unowocześniając każdy etap produkcji. Ograniczyła częstotliwość wypadków o 90 proc., znacząco podnosząc standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmniejszyła emisję CO2 o 37 proc., dzięki czemu zakłady ArcelorMittal Poland stały się bardziej przyjazne dla środowiska. Firma jest jedynym w  Europie i jednym z trzech na świecie producentów szyn o długości 120 m.

ArcelorMittal Poland konsekwentnie angażuje się we wspieranie społeczności lokalnych, realizując liczne programy edukacyjne, ochrony zdrowia czy poprawiające bezpieczeństwo. W ciągu minionych lat firma przeznaczyła na te cele ponad 21 mln złotych.