PR uruchomi dodatkowe pociągi na EURO

PR uruchomi dodatkowe pociągi na EURO

25 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne przygotowały specjalną ofertę dla fanów piłki nożnej na czas trwania Mistrzostw Europy EURO 2012. Na trasy wyruszy aż 20 dodatkowych pociągów interREGIO, które umożliwią wygodny dojazd na piłkarskie rozgrywki w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Przewoźnik uruchomi też 70 dodatkowych pociągów REGIO.

Fot. Kuba Batorowicz

EURO 2012 to ważna data w terminarzu każdego sympatyka futbolu. Przewozy Regionalne zachęcają w tym czasie do pozostawienia samochodu w garażu, aby nie tracić czasu i nie stresować się, stojąc w ulicznych korkach. Energię i dobry humor warto wykorzystać w inny sposób: dopingując rywalizującym na murawie drużynom piłkarskim.

W czasie trwania Mistrzostw Europy na trasy wyruszy aż 20 dodatkowych pociągów interREGIO, umożliwiających wygodny dojazd do miast, w których będą się odbywały piłkarskie rozgrywki. W wybrane dni podczas EURO 2012 dodatkowe składy pojawią się na trasach: Poznań – Gdynia, Warszawa – Lublin, Warszawa – Białystok, Warszawa – Łódź. Najwięcej pociągów wyruszy na trasy w dni meczowe. Jednym z takich pociągów będzie Pomeranian Express, kursujący między Poznaniem a Gdynią, o którym szczegółowo już pisaliśmy.

Do dyspozycji kibiców zmierzających do Trójmiasta będą również pociągi interREGIO z rozszerzonymi terminami kursowania w czerwcu: „Bursztyn” z Katowic i „Lazur” z Łodzi. We wszystkich pociągach dodatkowych obowiązuje cennik interREGIO, pociągi te nie są objęte rezerwacją miejsc.

Dogodniejszy dojazd do dwóch miast-gospodarzy – Poznania i Wrocławia – zapewnią dodatkowe pociągi REGIO. Mieszkańcom województwa pomorskiego Przewozy Regionalne zaoferują dodatkowe pociągi na trasach: Gdynia – Tczew – Smętowo, Gdynia – Elbląg, Tczew – Starogard Gdański, Gdynia – Hel i Gdynia – Kościerzyna, a Wielkopolanie będą mogli skorzystać z dodatkowych połączeń z Poznania we wszystkich obsługiwanych przez PR kierunkach, czyli do: Zbąszynka, Konina, Ostrowa Wlkp., Gniezna, Krzyża, Leszna, Piły.

Pełna lista dodatkowych pociągów

Kolej odegra również ważną rolę w komunikacji miejskiej Poznania i Wrocławia – dodatkowe składy będą kursowały pomiędzy wrocławskim Dworcem Głównym a przystankiem Wrocław Stadion oraz na trasie Poznań Główny – Poznań Górczyn, skąd kibice będą mogli udać się do Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej. Zarówno w Poznaniu, jak i we Wrocławiu wejściówka na mecz będzie jednocześnie biletem na pociąg specjalny. Do dyspozycji posiadających bilety na mecz wrocławskich kibiców, poza pociągami specjalnymi, będą także wszystkie pociągi REGIO kursujące w kierunku Wołowa, zatrzymujące się na przystanku Wrocław Stadion.